Uudised
“Valmis RITA projekti “Mobiilne eluviis” lõpparuanne”
28.02.2022
Valmis RITA projekti “Mobiilne eluviis” lõpparuanne, mis sisaldab kokkuvõtet kogu projekti tulemustest ja poliitikasoovitused lahendusettepanekute elluviimiseks.
Lõpparuanne on leitav siit: https://sisu.ut.ee/wp-content/uploads/sites/377/lisa_2._rita_mobelu_lopparuanne.pdf
“RITA MobElu projekt osaleb sessiooniga Tartu Planeerimiskonverentsil 2021”
21.09.2021
RITA MobElu projekti meeskond osaleb 4.-5. novembril 2021 toimuval Tartu Planeerimiskonverentsil sessiooniga, milles tutvustatakse osalejatele projekti tulemusi inimeste tegevusruumi muutustest tingitud probleemide lahendamiseks avalike teenuste planeerimisel ning arutatakse projekti tulemusena pakutavaid lahendusvõimalusi inimeste elukoha andmete kvaliteedi tõstmiseks.
Projekti sessioon toimub 5. novembril kell 9.00-10.30.
Lisainfo konverentsist: https://planeerimiskonverents.ut.ee/
“Raul Eamets, Allan Puur: rahvaloendust saab teha paremini”
Postimees (1.02.2021)
Projekti konsortsiumi juht Raul Eamets (Tartu Ülikooli makroökonoomika professor) ja projektimeeskonna liige Allan Puur (Tallinna Ülikooli rahvastikuteaduse professor) kirjutasid artikli sellest, kuidas parima rahvaloenduse annab Eestile registrite ja inimeste vastuste kombineerimine.
Artikkel on leitav Postimehe veebilehelt: https://leht.postimees.ee/7168763/raul-eamets-allan-puur-rahvaloendust-saab-teha-paremini
“Magistritöö: Asukoha rolli muutus avalike teenuste osutamisel läbi kasvava digitaliseerimise, Widyanarko”
Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Tallinna Tehnikaülikool (9.09.2020)
Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse inoovatsiooni ja valitsemise instituudis kaitses P. A. Widyanarko Veiko Lemberi juhendamisel 9. septembril 2020 edukalt magistritöö teemal “Asukoha rolli muutus avalike teenuste ostamisel läbi kasvava digitaliseerimise”, mis oli otseselt seotud RITA mobiilse elu projektiga ning sisendiks projekti 3. töörühma tegevustele.
Magistritöö on leitav Tallinna Tehnikaülikooli digikogust: https://digikogu.taltech.ee/et/Item/eaac4012-03ac-4f64-8faf-acb291523909
“Elukoha registreerimise täpsust mõjutavad tegurid: Eesti pere- ja sündimusuuringu analüüs, A. Puur, L. Sakkeus”
Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskus (21.06.2020)
Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse professorid Allan Puur ja Luule Sakkeus on valmis saanud RITA Mobiilse elu projekti raames aruande “Elukoha registreeritud täpsust mõjutavad tegurid: Eesti pere- ja sündimusuuringu analüüs”, mille eesmärk oli analüüsida demograafiliste, sotsiaal-majanduslike ja elukohaga seotud tegurite mõju püsielukoha andmete täpsusele rahvastikuregistris.
Aruanne on leitav Eesti Teadusinfosüsteemist: https://www.etis.ee/Portal/Publications/Display/0528511e-c975-45c3-9b82-75a5208ac4ff
“Nutikas. Uuring registrite parandamiseks ja paremaks kasutamiseks. Raul Eamets, Tiit Tammaru, Enel Pungas”
ERR, Vikerraadio (5.12.2019)
Tartu Ülikooli professorid Raul Eamets ja Tiit Tammaru ning siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas tutvustasid Vikerraadio rubriigis Nutikas RITA Mobillse elu projekti.
Kuula vestlust: https://vikerraadio.err.ee/uudispluss/nutikas/1005911/998415?fbclid=IwAR3Bi3I5UNFRxbrDP9JfHXp3yyEER72mWMPNZ-andCgalJTnIksQx7qaea4
“TÜ teadlased osalesid rahvusvahelisel asukohapõhiste teenuste konverentsil Viinis”
LBS 2019 (11.11.2019)
11-13 november 2019 toimus konverents “15th International Conference on Location Based Services LBS 2019”, kus Tartu Ülikooli teadlased Anto Aasa, Erki Saluveer, Pilleriine Kamenjuk, Janika Raun and Jan Šimbera osalesid teemaga: “Spatial interpolation of mobile positioning data for population statistics”.
Loe täpsemalt (konverentsi veebileht): https://lbsconference.org/program
TÜ teadlaste artikkel on leitav: https://lbsconference.org/wp-content/uploads/2019/11/3_10.pdf
“Riik otsib teadlaste abiga võimalusi elukohaandmete täpsustamiseks”
ERR (22.08.2019)
“Riik on andnud Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlastele ülesandeks selgitada, kuidas lahendada probleeme, mis tulenevad riiklikes registrites leiduvate elukohaandmete ebatäpsusest. Riik vajab täpseid andmeid selleks, et kujundada paremini avalikke teenuseid.
Millistes piirkondades läheb sel aastal kõige rohkem lapsi esimesse klassi? Millistesse koolidesse peab järgmiseks aastaks planeerima rohkem paralleelklasse? Aga millistesse hoopis vähem?”
Loe lähemalt: https://novaator.err.ee/9726…
“Riik otsib teadlaste abiga võimalusi elukohaandmete täpsustamiseks riiklikes registrites”
ETAG (22.08.2019)
“Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased asuvad uurima võimalusi riiklikes registrites leiduvate elukohaandmete ebatäpsusest tulenevate probleemide lahendamiseks avalike teenuste kujundamisel. Tegemist on Eesti Teadusagentuuri RITA programmi uuringuga „Mobiilne eluviis, avalike teenuste tarbimine ja elukohaandmed riiklikes registrites”, mille tulemuste rakendamisest on huvitatud nii Siseministeerium, Rahandusministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium kui kohalike omavalitsusliitude esindajad.”
Loe lähemalt: https://www.etag.ee/riik-otsib…